Vodoléčba

V rámci individuálního programu rehabilitace můžete absolvovat různé formy vodoléčby. Při hydroterapii se využívají fyzikální vlastnosti vody. Hydrostatický tlak a teplota jsou faktory, které mohou ovlivňovat organismus. Při hydrokinezioterapii se využívá především izotermní (teplota vody shodná s teplotou kůže 34 - 35°C) nebo mírně hypertermní lázeň.

Mezi základní typy hydroterapie patří relaxační vodoléčebná procedura celého těla (zejména zádových svalů a svalů v oblasti kořenových kloubů), vířivka na horní a dolní končetiny a střídavá šlapací koupel.

  • Střídavá šlapací koupel je vhodná především pro klienty s poruchami prokrvení, bolestmi hlavy a migrénozními stavy a vegetativní dystonií. Pohyby ve vodě jsou při poruchách hybného systému snažší než na suchu.
     
  • Při masáži vířivou vodní lázní se využívá proudění vody způsobené pumpou. Působí blahodárně při posttraumatických stavech a dalších poruchách hybného systému.

Účinky vodoléčby jsou prokázány u pacientů s různými potížemi. Při vertebrogenních poruchách, po úrazech a ortopedických operacích, dále při reedukaci pohybů.

DOSTUPNÉ NA POBOČKÁCH

DOTAZNÍK SPOKOJENOSTI