Úvod Často kladené dotazy

Dotazy a odpovědi

Co si mám vzít s sebou na rehabilitaci?
Vezměte si s sebou rozpis procedur, ručník, přezůvky nebo návleky na boty. Další doporučení se liší dle jednotlivých procedur a veškeré informace Vám budou předány na recepci během objednání.
Dokončil/a jsem fyzioterapii a rád/a bych pokračoval/a. Jaké jsou možnosti?
Pokud jste ukončili léčbu hrazenou z veřejného zdravotního pojištění a rádi byste pokračovali, je tu možnost využít placených služeb ve formě skupinového cvičení, individuální fyzioterapie nebo procedur (elektroléčba, ultrazvuk, parafín, masáž atd.).
Jak se můžu objednat, když mám FT poukaz?
Pro objednání je třeba přijít osobně na recepci pobočky. Prosím, vezměte si s sebou FT poukaz, doklad totožnosti a kartičku zdravotního pojištění.
Jaká je platnost FT poukazu?
Platnost poukazu je 7 dní. To znamená, že poukaz musí být uplatněn do 7 dní od vystavení. Samotná léčba může začít s delším časovým odstupem.
Je možné se objednat na plně hrazenou léčbu bez lékařského předpisu?
Na většinu procedur je možné se objednat bez lékařského předpisu (masáž, parafín, ultrazvuk, atd). Avšak pro některé procedury je třeba projít lékařským vyšetřením k vyloučení případných kontraindikací pro konkrétní ošetření (laser atd.).
Kdo mi může vypsat FT poukaz?
Poukaz ošetření/vyšetření FT na fyzioterapii může předepsat Váš praktický lékař nebo ambulantní specialista (ortoped, neurolog, rehabilitační lékař). FT poukaz je třeba vzít s sebou na objednání.
Můžu se objednat na fyzioterapii bez FT poukazu?
Objednejte se na Vámi zvolené pobočce OK Rehabilitace k rehabilitační lékaři. Lékař Vás vyšetří a podle zdravotního stavu předepíše FT poukaz na fyzioterapii

Naši partneři