KINESIOTAPING®

Kinesiotaping® (KT) je nemedikamentózní 24-hodinová terapeutická metoda, kterou poprvé uvedl do praxe chiropraktik a kinesiolog Dr. Kenzo Kase v roce 1973. Podporuje léčbu velmi mnoha potíží pohybového systémusnižuje bolestivé vjemy. Široké spektrum využití zahrnuje hlavně svalové uvolnění přetížených svalů (včetně spasticity), podpora kloubní stability, léčba lymfedému a bolesti. Jen příkladem může být koncept následné péče lymfedému (vedle manuální lymfodrenáže) po operaci rakoviny prsu. Kinesio Taping® je pevně ukotven ke sportovní medicíně, kde zaujímá hlavně preventivní a léčebný význam, aniž by byla omezena pohyblivost sportovce. Aplikace umožňuje zkrátit dobu rehabilitace a urychlit rekonvalescenci sportovce.

Cílem této techniky je, aby byl zachován plný rozsah pohybu pro kůži, klouby a svaly a tím umožnit aktivovat léčebné mechanismy těla. Oproti klasickému tapingu dochází ke zlepšení mikrocirkulace konvolucí (spirálovité zavinutí).

PŮSOBENÍ KINESIOTAPINGU®

Nejrůznější aplikační techniky umožňují diferencované účinky působení.

Nejčastější terapeutické cíle:

 1. Zlepšení svalové funkce
  Podle umístění kinesiotapu dochází cíleně k tonizaci svalu (pro posílení oslabeného svalu) nebo eutonizaci svalu (snížení přetíženého svalu).
   
 2. Podpora kloubní funkce
  Stimulací proprioreceptorů dosahujeme lepšímu vnímání pohybu, ligamentózní technikou dosahujeme zlepšení a udržení pasivní stability kloubů.
   
 3. Snížení bolestivých vjemů
  Aktivací endogenního analgetického systému a drážděním mechanoreceptorů je aktivován tělu vlastní systém tlumící bolest.
   
 4. Aktivace lymfatického systému
  Při nadměrném hromadění lymfy zajišťuje Kinesiotaping snížení tlaku v postižené oblasti pro zlepšení lymfatického průtoku v mízních cévách.

Doporučení:

Před aplikací kinesiotapu musí být kůže suchá, odmaštěná a oholená (nejlépe den předem)!
Po nalepení kinesiotapu se sprchovat, koupat nejdříve za 2 hodiny a sportovat nejdříve po 45 minutách.
Nedoporučuje se po dobu aplikace kinesiotapu saunovat!!!

DOSTUPNÉ NA POBOČKÁCH

DOTAZNÍK SPOKOJENOSTI