Úvod Pobočky Havířov - Široká Lokální kryoterapie

Lokální kryoterapie

Co je lokální kryoterapie?

Jedná se o léčbu lokalizovaných bolestivých zdravotních obtíží, aplikováním řízeného proudu ledové páry kapalného média (kapalného dusíku) o teplotě -165°C na postižené místo.

V důsledku takovéhoto působení dochází ke změnám v mikrooběhu, stažení cév a předkapilárních svěračů, ale také otevření žilně tepenných anastomoz (funkční spojení cév). Tato reakce trvá několik sekund, poté dochází k rychlému rozšíření cév, uzavření žilně tepenných anastomoz, zrychlení přítoku krve a zvýšení perfuze na 3-4 hodiny, někdy dokonce až 6 hodin.

Lokální kryostimulace zmenšuje otoky ochlazovaných tkání v důsledku zvýšené látkové výměny, dochází ke zvýšenému průtoku lymfatickým systémem. Také kryostimulace, která se používá lokálně na několik velkých kloubů, může působit na celý organismus.

Jaké jsou indikace pro lokální kryoterapii?

  • kontuze (pohmožděniny),
  • krevní podlitiny,
  • natažení, natrhnutí, roztržení svalů a šlach,
  • poškození vazivového aparátu.

Největší předností používání chladu v akutní fázi je ohraničení zánětlivého procesu, zmenšení otoků, bolesti a zamezení krvácení. Je také známý efekt při léčbě poškozených tkání na jejich regeneraci, která trvá od 3 do 6 týdnů po úraze. V této fázi je metoda používaná ve spojení se cvičením a strečinkem.

Procedura dostupná na pobočkách

Naši partneři