Ve většině případů přístrojová lymfodrenáž následuje po manuální lymfodrenáži. V případě návštěvy bez předchozí manuální lymfodrenáže jsou na úvod procedury vždy otevřeny lymfatické uzliny.
Během terapie je cítit jemná masáž směřující od prstů k trupu. Masáž účinně vypuzuje lymfu do vyšších úseků až k horní duté žíle. Tím dochází k příjemnému pocitu odlehčení ošetřené oblasti.
Je doporučeno vzít si s sebou přiléhavé bavlněné oblečení a ponožky bez lemu. V případě zapomenutí vhodného oděvu, je na recepci k dispozici speciální lymfo-oblek.
Během dne je vhodné pít více tekutin. Po ošetření je doporučeno spíše odpočívat, ale může být i lehká procházka, která podpoří účinek lymfodrenáže.
V případě léčby otoku je důležité dodržovat režimová opatření přispívající správné cirkulaci lymfy a krve. Mezi ně patří elevace končetiny do zvýšené polohy, cviky podporující cirkulaci - cévní gymnastika, nošení kompresních punčoch nebo lymfotaping. Velmi prospěšné je začlenit vhodnou pohybovou aktivitu, která podpoří žilně-svalovou pumpu. Ta podporuje správnou funkci cévního a lymfatického systému. Můžete pravidelně provádět cvičení, které bylo navrženo fyzioterapeutem během individuální léčby přímo pro Vás. Pokud preferujete pokračovat ve cvičení pod dohledem fyzioterapeuta, máme pro Vás řešení v podobě skupinového cvičení nebo soukromých individuálních terapií.
Nejvhodnější metodu terapie nebo výběr pomůcky Vám doporučí lékař při komplexním vyšetření.
Pro více informací o účinku a principu fungování přístrojové lymfodrenáže pokračujte na Přístrojová lymfodrenáž.