Úvod Blog Průběh léčby: VACUMED

Průběh léčby: VACUMED

Jak procedura probíhá?

Přístroj VACUMED pracuje na principu střídání podtlaku a přetlaku na oblast dolních končetin a pánve. Během ošetření je cítit podtlak až mírné vtažení dolních končetin a spodního trupu směrem do přístroje a následné uvolnění. Tento cyklus se rytmicky opakuje.

Je doporučeno vzít si s sebou přiléhavé bavlněné oblečení a ponožky bez lemu. V případě zapomenutí vhodného oděvu je na recepci k dispozici speciální oblek.

Během dne je vhodné pít více tekutin. Po ošetření je doporučeno spíše odpočívat, ale může být vhodná i lehká procházka, která podpoří účinek intermitentní podtlakové terapie.

Jaká jsou doporučení pro optimální účinek léčby?

Pro maximální podporu léčby je důležité dodržovat režimová opatření přispívající správné cirkulaci oběhového systému. Mezi ně patří elevace končetin do zvýšené polohy, cviky podporující cirkulaci - cévní gymnastika nebo nošení kompresních punčoch. Velmi prospěšné je začlenit vhodnou pohybovou aktivitu, která podpoří žilně-svalovou pumpu. Ta podporuje správnou funkci cévního a lymfatického systému. Můžete pravidelně provádět cvičení, které bylo navrženo fyzioterapeutem během individuální léčby přímo pro Vás. Pokud po skončení individuální terapie preferujete pokračovat ve cvičení pod dohledem fyzioterapeuta, máme pro Vás řešení v podobě skupinového cvičení nebo soukromých individuálních terapií.

Nejvhodnější metodu terapie nebo výběr pomůcky Vám doporučí lékař při komplexním vyšetření.

Pro více informací o účinku a principu fungování intermitentní podtlakové terapie pokračujte na Vacumed.

Naši partneři