Úvod Blog Průběh léčby: Oxygenoterapie

Průběh léčby: Oxygenoterapie

Jak procedura probíhá? 

Oxygenoterapie je účinná léčebná metoda, která je založena na principu vdechování kyslíku ve vyšší koncentraci, než se objevuje běžně ve vzduchu. Tím se zvyšuje koncentrace kyslíku v krvi, zrychluje se krevní oběh a více kyslíku se dostává do tkání.

Přístroj je tvořen kyslíkovým koncentrátorem a aplikátorem – kyslíkové brýle. Před terapií je třeba si kyslíkové brýle pořídit. K dispozici jsou na recepci.

Během terapie je klient pohodlně uložen na lehátko, kde relaxuje a klidně dýchá. Koncentrovaný kyslík je inhalován přes kyslíkové brýle.

Nejvhodnější doplněk k oxygenoterapii je magnetické pulzní pole – BEMER, které zlepšuje mikrocirkulaci. Tím pomáhá dopravit kyslík k buňce, což významně podporuje efekt léčby.

Jaká jsou doporučení pro optimální účinek léčby? 

Při terapii respiračních potíží je doporučeno oxygenoterapii doplnit respirační fyzioterapií.  Dále je pro kvalitu dýchání důležité správné držení těla a s tím související ergonomie pracovního prostředí. Velmi prospěšné je celkové zlepšení kondice. S tím pomůže začlenění vhodné pohybové aktivity nebo pravidelné provádění cvičení, které bylo navrženo fyzioterapeutem během individuální léčby přímo pro Vás. Pokud preferujete pokračovat ve cvičení pod dohledem fyzioterapeuta, máme pro Vás řešení v podobě skupinového cvičení nebo soukromých individuálních terapií.

Nejvhodnější metodu terapie nebo výběr pomůcky Vám doporučí lékař při komplexním vyšetření.

Pro více informací o účinku a principu fungování Oxygenoterapie pokračujte na Oxygenoterapie.

Naši partneři