Úvod Blog Průběh léčby: Magnetoterapie

Průběh léčby: Magnetoterapie

Jak procedura probíhá? 

Přístroj generuje magnetické pulzní pole o nízké frekvenci. Speciální nástavce poskytují optimální zacílení terapie na ošetřované místo.

Během terapie dochází k celkové relaxaci a uvolnění. Může být cítit jemné chvění až pocit mírného tepla. Působením magnetického pole dochází k lokálnímu prohřátí tkáně (0,5, až 1°C). Avšak u většiny klientů není subjektivně pociťováno nic konkrétního.

V průběhu ošetření je třeba odložit hodinky, platební karty, mobilní telefon a další elektroniku, která by mohla být poškozena vlivem magnetického pole.

Jaká jsou doporučení pro optimální účinek léčby? 

Pro maximální účinek terapie při léčbě bolesti pohybového aparátu je důležité dodržovat zásady správného držení těla a zaměřit se na ergonomii pracovního prostředí. Pro podporu účinku svalového uvolnění a ovlivnění bolesti je možné využít kineziotaping, který lze na vyžádání aplikovat přímo na oddělení elektroléčby. Velmi prospěšné je také začlenit vhodnou pohybovou aktivitu nebo pravidelně provádět cvičení, které bylo navrženo fyzioterapeutem během individuální léčby přímo pro Vás. Pokud preferujete pokračovat ve cvičení pod dohledem fyzioterapeuta, máme pro Vás řešení v podobě skupinového cvičení nebo soukromých individuálních terapií. V případě potíží v oblasti dolní končetiny je vhodné zvážit pozitivní vliv stélek do bot na správnou funkci chodidla.

Nejvhodnější metodu terapie nebo výběr pomůcky Vám doporučí lékař při komplexním vyšetření

Pro více informací o účinku a principu fungování magnetoterapie pokračujte na Magnetické pulzní pole.

Naši partneři