Úvod Blog Průběh léčby: Kombinovaná terapie

Průběh léčby: Kombinovaná terapie

Jak procedura probíhá? 

Kombinovaná terapie využívá pozitivních účinků elektroterapie i ultrazvuku. Terapie je prováděna pomocí ultrazvukové hlavice a 1 elektrody. Hlavice ultrazvuku působí na ošetřované oblasti, zatímco elektroda je přiložena mimo ošetřovanou oblast. Pro přenos mechanického vlnění z ultrazvukové hlavice je třeba použít kontaktní medium - sonogel.

Během terapie je pociťováno mírné mravenčení v oblasti kontaktní elektrody i ultrazvukové hlavice. Zpravidla jsou ošetřovány 2-3 malé oblasti, ve kterých se nachází spoušťový bod. Při ošetření spoušťového bodu dochází k jemným svalovým kontrakcím. Tyto svalové kontrakce by v průběhu léčby měly slábnout a postupně vymizet.

Jaká jsou doporučení pro optimální účinek léčby? 

Pro maximální účinek terapie při léčbě bolesti pohybového aparátu je důležité dodržovat zásady správného držení těla a zaměřit se na ergonomii pracovního prostředí. Pro podporu účinku svalového uvolnění je možné využít kineziotaping, který lze na vyžádání aplikovat přímo na oddělení elektroléčby. Velmi prospěšné je také začlenit vhodnou pohybovou aktivitu nebo pravidelně provádět cvičení, které bylo navrženo fyzioterapeutem během individuální léčby přímo pro Vás. Pokud preferujete pokračovat ve cvičení pod dohledem fyzioterapeuta, máme pro Vás řešení v podobě skupinového cvičení nebo soukromých individuálních terapií. V případě potíží v oblasti dolní končetiny je vhodné zvážit pozitivní vliv stélek do bot na správnou funkci chodidla.

Nejvhodnější metodu terapie nebo výběr pomůcky Vám doporučí lékař při komplexním vyšetření.

Pro více informací o účinku a principu fungování kombinované terapie pokračujte na Kombinovaná terapie.

Naši partneři