Úvod Blog Průběh léčby: Kineziotaping

Průběh léčby: Kineziotaping

Jak procedura probíhá? 

Pružné pásky, používané v OK Rehabilitace, jsou vyrobeny z umělého hedvábí. Mají výborné elastické a přilnavé vlastnostmi. Jsou prodyšné a voděodolné.

Při aplikaci pásky je třeba, aby byla kůže suchá, odmaštěná a oholená (nejlépe den předem). Doba setrvání pásky se liší dle použité techniky nebo lokality ošetřovaného místa (1-5 dny). V případě pravidelné a dlouhodobé aplikace kinesiotapu je možné doporučit konkrétní video-návod pro domácí aplikaci pásky.

Dvě hodiny po nalepení kinesiotapu není doporučeno pásku namáčet, zvyšuje se tak riziko odlepení. Obecně nevystavovat oblast s páskou teplu (saunování). Po koupeli pásku nijak nesušit, ale nechat volně uschnout. Nepoužívat na oblast s páskou dráždivý krém. Pokud kůže pod páskou začne svědit, je třeba pásku sundat. Může jít o alergickou reakci na lepidlo, dráždivý krém či pot usazený v pásce.

V případě souběžného použití kinesiotapingu s metodou fyzikální terapie ve stejné lokalitě (ultrazvuk, laser, elektroléčba, rázová vlna, parafín) je nutné pásku před procedurou odstranit.

Jaká jsou doporučení pro optimální účinek léčby? 

Pro maximální účinek terapie při léčbě bolesti pohybového aparátu je důležité dodržovat zásady správného držení těla a zaměřit se na ergonomii pracovního prostředí. Velmi prospěšné je začlenit vhodnou pohybovou aktivitu nebo pravidelně provádět cvičení, které bylo navrženo fyzioterapeutem během individuální léčby přímo pro Vás. Pokud preferujete pokračovat ve cvičení pod dohledem fyzioterapeuta, máme pro Vás řešení v podobě skupinového cvičení nebo soukromých individuálních terapií. V případě potíží v oblasti dolní končetiny je vhodné zvážit pozitivní vliv stélek do bot na správnou funkci chodidla.

V případě zájmu o kinesiotaping informujte svého fyzioterapeuta. Technika je prováděna na cvičebně během individuální terapie nebo na oddělení elektroléčby.

Pro více informací o účinku a principu fungování Kineziotapingu pokračujte na Kineziotaping.

Naši partneři