Úvod Blog Průběh léčby: Formthotics

Průběh léčby: Formthotics

Jak procedura probíhá?

Výrobě individuálních stélek předchází vyšetření na podoskopu a provedení speciálních testů chodidel, kde se vyhodnotí funkce a postavení nohy. Dále se vyšetřuje celkové držení těla, stereotyp chůze a vhodnost nošené obuvi.

Následuje výběr ideální stélky. Výrobce nabízí dostatek variant a tvarů stélek, aby vyhovovala potřebám chodidla, obuvi i konkrétní aktivitě. Tepelná úprava umožňuje maximální přizpůsobení chodidlu i obuvi, pro kterou je určena.

Zhruba po 6-8 týdnech užívání je doporučeno udělat korekci a stélku doplnit vhodnými komplementy pro lepší stabilizaci a podporu nohy.

Vezměte si s sebou dvoje až troje boty, které nejčastěji nosíte a které jsou vhodné pro výrobu stélky. Obecně je doporučována pevná a uzavřená obuv s dostatkem prostoru pro prsty (širší špička).

Jaká jsou doporučení pro optimální účinek léčby? 

Pro komplexní péči doporučujeme stélky Formthotics doplnit cvičením na podporu klenby nohy a centraci kloubů dolních končetin. Pro maximální účinek je důležité dodržovat zásady správného držení těla a stereotypu chůze. Pro podporu klenby nohy a kloubní stability je možné využít kineziotaping. Velmi prospěšné je začlenit vhodnou pohybovou aktivitu nebo pravidelně provádět cvičení, které bylo navrženo fyzioterapeutem během individuální léčby přímo pro Vás. Pokud preferujete pokračovat ve cvičení pod dohledem fyzioterapeuta, máme pro Vás řešení v podobě soukromých individuálních terapií.

Nejvhodnější metodu terapie nebo výběr pomůcky Vám doporučí lékař při komplexním vyšetření.

Pro více informací o Formthotics pokračujte na Stélky Formthotics.

Naši partneři