Úvod Blog Průběh léčby: BEMER

Průběh léčby: BEMER

Jak procedura probíhá?

BEMER je tvořen celotělovým modulem (podložkou) a lokálním aplikátorem. Během terapie je pacient pohodlně uložen na celotělovém modulu. Lokální aplikátor je použit dle typu ošetření.

Během terapie dochází k celkové relaxaci a uvolnění. Může být cítit jemné chvění až pocit mírného tepla. Působením magnetického pole dochází k lokálnímu prohřátí tkáně (0,5, až 1°C). Avšak u většiny klientů není subjektivně pociťováno nic konkrétního.

V průběhu ošetření je třeba odložit hodinky, platební karty, mobilní telefon a další elektroniku, která by mohla být poškozena vlivem magnetického pole.

Jaká jsou doporučení pro optimální účinek léčby?

V případě post-covidového syndromu je doporučeno léčbu doplnit oxygenoterapií nebo respirační fyzioterapií. Při bolesti pohybového aparátu je důležité dodržovat zásady správného držení těla a zaměřit se na ergonomii pracovního prostředí. Velmi prospěšné je začlenit vhodnou pohybovou aktivitu nebo pravidelně provádět cvičení, které bylo navrženo fyzioterapeutem během individuální léčby přímo pro Vás. Pokud preferujete pokračovat ve cvičení pod dohledem fyzioterapeuta, máme pro Vás řešení v podobě skupinového cvičení nebo soukromých individuálních terapií.

Nejvhodnější metodu terapie nebo výběr pomůcky Vám doporučí lékař při komplexním vyšetření.

Pro více informací o účinku a principu fungování terapie BEMER pokračujte na BEMER – magnetické pulzní pole

Naši partneři