Úvod Pobočky Orlová Spirální stabilizace - SM systém

Spirální stabilizace - SM systém

Metodu Spirální stabilizace - SM systém provádíme na našem oddělení proškolenými fyzioterapeuty, kteří absolvovali školení přímo u zakladatele metody - Dr. Smíška.

Princip metody

Spirální stabilizace páteře, zapojení šikmých svalů břišních, aktivní relaxace svalů uložených podél páteře, trakční síla - protažení páteře směrem vzhůru. Tím odlehčuje tlak na meziobratlové ploténky a klouby, umožňuje jejich výživu, regeneraci i léčbu. Zároveň svalové spirály dávají páteři optimální pohyblivost. Opíráme se o 30 let postupného vývoje této metody a 25 let klinických zkušeností.

Pomůcky ke cvičení

Při cvičení Spirální stabilizace - SM systému se používá elastické lano a lze využít balanční podložky, opěrné tyče a stoličky.

Cvičí se v pohodlném oblečení na cvičení, bez bot v ponožkách.

Indikace

Spirální stabilizace - SM systém je využíván v nejrůznějších diagnózách, jako například výhřez meziobratlové ploténky, skolióza, vadné držení těla, prevence u lidí s jednostranným zatěžováním (práce u PC), chronické bolesti páteře v bederní, hrudní i krční oblasti, bolesti hlavy, plochonoží, artróza kyčelního a kolenního kloubu, osteoporóza, hypermobilita. Po operacích páteře. Dále slouží jako prevence rozvoje degenerativních změn, doplněk rekreačního i vrcholového sportu. Své využití našla metoda i u těhotných pacientek, u pacientů s plicními onemocněními a onemocněními trávicího traktu.

Kontraindikace

Horečnatá onemocnění a plegie. Relativními kontraindikacemi jsou onkologické onemocnění, porucha rovnováhy a těžké mentální poruchy.

Procedura dostupná na pobočkách

Naši partneři