SM-systém

Metodu SM – systém provádíme na našem oddělení proškolenými fyzioterapeuty, kteří absolvovali školení přímo u zakladatele metody - Dr. Smíška.

Princip metody:

Spirální stabilizace páteře, zapojení šikmých svalů břišních, aktivní relaxace svalů uložených podél páteře, trakční síla - protažení páteře směrem vzhůru. Tím odlehčuje tlak na meziobratlové ploténky a klouby, umožňuje jejich výživu, regeneraci i léčbu. Zároveň svalové spirály dávají páteři optimální pohyblivost. Opíráme se o 30 let postupného vývoje této metody a 25 let klinických zkušeností.

Pomůcky ke cvičení:

Při cvičení SM systému sepoužívá elastické lano a lze využít balanční podložky, opěrné tyče a stoličky.

Cvičí se v pohodlném oblečení na cvičení, bez bot v ponožkách.

Indikace:

SM systém je využíván v nejrůznějších diagnóz, jako například výhřez meziobratlové ploténky, skolióza, vadné držení těla, prevence u lidí s jednostranným zatěžováním (práce u PC), chronické bolesti páteře v bederní, hrudní i krční oblasti, bolesti hlavy, plochonoží, artróza kyčelního a kolenního kloubu, osteoporóza, hypermobilita. Po operacích páteře. Dále slouží jako prevence rozvoje degenerativních změn, doplněk rekreačního i vrcholového sportu. Své využití našla metoda i u těhotných pacientek, u pacientů s plicními onemocněními a onemocněními trávicího traktu.

Kontraindikace:

Horečnatá onemocnění a plegie. Relativními kontraindikacemi jsou onkologické onemocnění, porucha rovnováhy a těžké mentální poruchy.


Poliklinika Budějovická

Konkrétní termín je nutno domluvit osobně na recepci.

Poliklinika Zelený pruh

Konkrétní termín je nutno domluvit osobně na recepci.

Rehabilitace Žlutý kopec

Konkrétní termín je nutno domluvit osobně na recepci.

Vyberte si jednu z našich poboček ...

Vyberte si jednu z našich poboček ...

Rehabilitace Budějovická na Facebook Mapa stránek Dotazník spokojenosti