Kinesio Taping®

Dostupné na všech pracovištích

Kinesio Taping® (KT) je nemedikamentózní 24-hodinová terapeutická metoda, kterou poprvé uvedl do praxe chiropraktik a kinesiolog Dr. Kenzo Kase v roce 1973. Podporuje léčbu velmi mnoha potíží pohybového systému a snižuje bolestivé vjemy. Široké spektrum využití zahrnuje hlavně svalové uvolnění přetížených svalů (včetně spasticity), podpora kloubní stability, léčba lymfedému a bolesti. Jen příkladem může být koncept následné péče lymfedému (vedle manuální lymfodrenáže) po operaci rakoviny prsu. Kinesio Taping® je pevně ukotven ke sportovní medicíně, kde zaujímá hlavně preventivní a léčebný význam, aniž by byla omezena pohyblivost sportovce. Aplikace umožňuje zkrátit dobu rehabilitace a urychlit rekonvalescenci sportovce.

Cílem této techniky je, aby byl zachován plný rozsah pohybu pro kůži, klouby a svaly a tím umožnit aktivovat léčebné mechanismy těla. Oproti klasickému tapingu dochází ke zlepšení mikrocirkulace konvolucí (spirálovité zavinutí).

Působení Kinesio Tapingu®

Nejrůznější aplikační techniky umožňují diferencované účinky působení. Nejčastější terapeutické cíle:

 1. Zlepšení svalové funkce
  Podle umístění kinesiotapu dochází cíleně k tonizaci svalu (pro posílení oslabeného svalu) nebo eutonizaci svalu (snížení přetíženého svalu).
 2. Podpora kloubní funkce
  Stimulací proprioreceptorů dosahujeme lepšímu vnímání pohybu, ligamentózní technikou dosahujeme zlepšení a udržení pasivní stability kloubů.
 3. Snížení bolestivých vjemů
  Aktivací endogenního analgetického systému a drážděním mechanoreceptorů je aktivován tělu vlastní systém tlumící bolest.
 4. Aktivace lymfatického systému
  Při nadměrném hromadění lymfy zajišťuje Kinesio Taping® snížení tlaku v postižené oblasti pro zlepšení lymfatického průtoku v mízních cévách.

Doporučení:
Před aplikací kinesiotapu musí být kůže suchá, odmaštěná a oholená!!!
Po nalepení kinesiotapu se sprchovat, koupat nejdříve za 2 hodiny a sportovat nejdříve po 45 minutách.
Nedoporučuje se po dobu aplikace kinesiotapu saunovat!!!

Konkrétní termín je nutno domluvit na tel: 261 006 498 (Praha Budějovická), 234 105 347 (Praha Zelený Pruh), 543 135 603 (Brno) nebo osobně na recepci.

Vyberte si jednu z našich poboček ...

Vyberte si jednu z našich poboček ...

Rehabilitace Budějovická na Facebook Mapa stránek Dotazník spokojenosti